لوگو انتشارات تسهیلگر
نخستین جشنواره نوای کتاب

برگزاری نخستین جشنواره نوای کتاب

در

به مناسبت سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، نخستین جشنواره نوای کتاب با هدف نهادینه‌سازی ارزش‌های فرهنگی، ایجاد لذت خواندن و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌ها به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

این جشنواره در دو بخش گروه‌های سرود کتابخانه‌ای و گروه‌های سرود آزاد (مدارس، مساجد و کانون‌های فرهنگی) برگزار می‌شود. محورهای موضوعی جشنواره عبارتند از کتاب، کتابخوانی، کتابخانه و کتابدار.

شرایط شرکت‌کنندگان نخستین جشنواره نوای کتاب

شرکت‌کنندگان در جشنواره باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • انطباق متن شعر با موضوع جشنواره
  • امکان بارگذاری دو اثر در قالب ویدئو (تصویری، افقی با نسبت ۱۶:۹)
  • بیان مشخصات کامل گروه سرود (شامل نام سرود و گروه، استان و کتابخانه یا مراکز مرتبط و…) در ابتدای ضبط ویدئو
  • حداکثر زمان اجرا ۱۰ دقیقه
  • تعداد نفرات گروه حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۵ نفر
  • ارائه ترجمه فارسی سرودهای با گویش محلی همراه متن مکتوب آن

فرایند داوری جشنواره

در فرایند داوری، اجراهای گروه‌های سنی خردسال، کودک و نوجوان (۵ تا ۱۷ سال) به صورت جداگانه بررسی خواهد شد. علاوه بر این، آراستگی و لباس متحدالشکل و مناسب و چینش گروه، برنامه‌ریزی برای اجرای سرود در ایام هفته کتاب (۲۳- ۳۰ آبان) و انتشار آن در فضای مجازی و همچنین انتشار سرود در کانال شبکه مجازی کتابخوانان با شناسه vnmplib@ در پیامرسان بله، در فرایند داوری دارای امتیاز است.

جوایز برگزیدگان

پس از انجام فرایند داوری، از سه گروه برگزیده با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال و از سه گروه شایسته تقدیر با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال، تقدیر خواهد شد.

ثبت نام در جشنواره نوای کتاب

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق ثبت‌نام سرگروه و اعضای گروه در سامانه مسابقات نهاد به نشانی www.samakpl.ir و بارگذاری کلیپ از اجرای گروه در بازه زمانی ۲۰ آبان لغایت ۲۰ آذر ۱۴۰۲، در نخستین جشنواره «نوای کتاب» شرکت کنند.


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *